Захист проєктів на теми: «Взаємозв`язок фізики та навколишнього світу», «Фізика й здоров’я»

Date: 18 березня 2021 о 15:51

Учитель фізики Олег Дяченко з учнями 9-А та 11 класу, в рамках проведення природничо-математичного тижня, провів відкриті уроки – захисти короткотривалих та довготривалих проєктів на теми: «Взаємозв`язок фізики та навколишнього світу», «Фізика й здоров’я».

Проєктна робота була теоретичною, експериментальною. Результати досліджень старшокласники представляли в формі мультимедійних презентацій, доповідей, плакатів, статистичних звітів. Робота кожного виконавця проєкту оцінювалася за його внеском, індивідуально за критеріями, з якими учні ознайомилися заздалегідь.

Юні дослідники з’ясували: найшкідливіше джерело радіації в побуті – це рентген-апарат. Рентгенівське проміння має нижчу частоту, ніж гамма-промені, однак у великих дозах здатне зашкодити організму. Пояснюючи використання рентгенівських променів, доповідачі продемонстрували рентгенівські знімки, на яких є переломи кісток, відкладення солей, а також негативи легенів людини, яка не палить і людини, що мала цю звичку протягом тривалого часу. Природним джерелом радіації є також сонячне світло, однак у більшості випадків воно не становить загрози для здоров'я. Мобільні телефони, Wi-Fi станції та інші прилади зв’язку не є джерелами радіації, оскільки працюють у мікрохвильовому діапазоні, частота якого нижча, ніж частота видимого світла…

Додаткові матеріали екологічної спрямованості на уроках фізики збагачують учнів знаннями, формують природоохоронні переконання, дають можливість аналізувати вплив певних чинників на здоров’я людини. Це переконливі фактори вести здоровий спосіб життя!