Наказ № 1646 від 28.12.2019  (Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти)

Дата: 21 квітня 2020 о 11:37, Оновлено 18 березня 2021 о 09:33

Порядок реагування у випадках насильства проти дітей

1. Якщо класний керівник або вчитель-предметник підозрює, що дитина стала жертвою насильства, він повинен надати інформацію про це в письмовій формі директору освітнього закладу.

2. Класний керівник викликає батьків або опікунів дитини, яка може бути жертвою насильства, і повідомляє їм про це.

.3. Практичний психолог повинен підготувати опис ситуації учня чи учениці в освітньому закладі та в родині на підставі своїх розмов з дитиною, учителями та батьками й розробити план допомоги.

4. План допомоги має включати такі рекомендації:

• вжиття заходів щодо безпеки дитини, у т. ч. повідомлення компетентних служб про можливий випадок насильства;
  • підтримка, яку заклад освіти повинен запропонувати дитині;
  • направлення дитини до спеціалізованого центру для отримання допомоги (за потреби).

5 У більш складних випадках (пов’язаних із сексуальним насильством, жорстоким фізичним або психологічним насильством) заступник з навчально-виховної роботи повинен створити групу реагування, до складу якої входять практичний психолог, учитель, класний керівник дитини та інші працівники закладу, обізнані із ситуацією або добре знайомі з дитиною (надалі – група реагування).

6. Група реагування повинна підготувати план надання допомоги дитині, який відповідає вимогам, зазначеним у п. 4.4. Положення, та базується на матеріалах, підготовлених практичним психологом, а також іншій інформації, отриманій членами групи.

7. Про можливий випадок насильства проти дитини повідомляються батьки або особи, які їх замінюють і обов’язково створюється група реагування, що має призначити батькам або опікунам зустріч для обговорення проблеми, де вони повідомляються про те, що випадок булінгу може бути розслідуваний зовнішньою організацією з метою забезпечення об’єктивності. Обов’язково складається протокол зустрічі.

8. Класний керівник повинен представити план надання допомоги дитині, її батькам або особам, які їх заміняють, рекомендуючи щільну співпрацю під час його виконання.

9. Класний керівник повинен поінформувати батьків або опікунів дитини про обов’язок закладу повідомити компетентні органи (прокуратуру, поліцію, суд з питань сім’ї/опікунства) про можливий випадок насильства.

10. Після того, як класний керівник поінформував батьків, директор закладу зобов’язаний повідомити про можливий злочин прокуратуру, поліцію або суд, службу у справах дітей.

11. Відповідальність за подальші дії несуть органи, зазначені в попередньому пункті.

12. Якщо про можливий випадок насильства проти дитини повідомляються батьки або опікуни дитини, але факт такого випадку не підтверджується, батьки або опікуни дитини мають отримати інформацію про це в письмовій формі.

13. При реагуванні на повідомлення про випадок насильства розробляється таблиця вжитих заходів. Таблиця має знаходитися в особовій справі дитини.

14. Усі працівники Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 та інші особи, яким стало відомо про випадок насильства або будь-які протиправні проти дитини дії, повинні зберігати конфіденційність, за винятком інформації, що передається компетентним органам відповідно до порядку реагування.