Правила поведінки

Дата: 19 червня 2020 о 15:19, Оновлено 5 жовтня 2023 о 22:57

Правила поведінки учнів у школі

(Правила поведінки учнів у школі укладені відповідно до п.3 ст.53 Закону України «Про освіту», Статуту школи)

1.       Учень приходить до школи чистий та охайний за 15 хвилин до дзвінка, до дзвінка на урок, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя.

2.       У навчальному закладі не коректним є вживання непристойних виразів і жестів.

3.       Без дозволу педагогів (попередньо узгодивши з батьками) учню не дозволяється йти зі школи та її території в урочний час.

4.       Учень школи має проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.

5.       Учні бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.

6.       Виконання домашніх завдань у терміни, встановлені шкільною програмою  - це особиста відповідальність учня.

7.       Учень має надати на прохання вчителя щоденник.

8.       Щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику, оскільки це частина освітнього процесу.

9.       Наявність у здобувача освіти необхідних для навчання підручників, зошитів, письмового приладдя, інструментів, робочого й спортивного одягу, засобів індивідуального захисту – потреба для якісного навчання.

Поведінка на уроках

1.       Коли вчитель заходить у клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп'ютерами та уроків фізичної культури, коли учні займаються руховою активністю.

2.       Під час уроку не можна шуміти, відволікати інших учнів від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.

3.      Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він має попередити про це вчителя, піднявши руку.

4.       На уроці учень має право ставити питання вчителю, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.

Поведінка учнів на перервах

1.       Під час перерв забороняється бігати по сходах, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор, оскільки це небезпечно для життя та здоров’я учнів.

2.       У школі категорично забороняється тютюнопаління, уживання спиртних напоїв, азартні ігри, вибухонебезпечні та вогненебезпечні речовини, гострі предмети, жувальні гумки, література, аудіо-, відеопродукція аморального змісту.

3.       Не рекомендовано самовільно відчиняти вікна, визирати з них, сидіти на підвіконнях.

4. Учень має відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточення, довкілля.

Рекомендації до зовнішнього вигляду учнів

1. Одяг має бути чистим, охайним, відповідати зросту, виражати пошану господаря до самого себе і суспільства.
  2. Рекомендовано не використовувати косметику і не носити багато прикрас на заняття.
  3. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.
  4. Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не рекомендовано.
  5. На уроках трудового навчання діти повинні мати робочу форму.
  6. На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковій формі.

Ці правила розповсюджуються на всіх учнів школи і є обов’язковими для виконання.

Здобувачі освіти мають право на:

1. навчання впродовж життя та академічну мобільність;
  2. справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання;
  3. відзначення успіхів у своїй діяльності;
  4. свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо;
  5. безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці;
  6. повагу людської гідності;
  7. захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;
  8. користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів;
  9. доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;
  10. забезпечення стипендіями у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
  11. особисту участь у громадському самоврядуванні;
  12. інші необхідні умови для здобуття освіти, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально незахищених верств населення.