Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 63 людини

Профорієнтаційна робота для учнів

Дата: 12 березня 2018 о 08:26, Оновлено 26 травня 2023 о 14:29

«Як допомогти дитині зробити правильний професійний вибір»

Психологічні рекомендації:

Обирай професію правильно.

В юнацькі роки перед кожною людиною постає один із найбільш відповідальних життєвих виборів - вибір професійного шляху, який має кардинальне значення для всього подальшого життя. Найчастіше молодь розподіляє професії на погані й хороші, цікаві і нецікаві, легкі і важкі. Такий підхід до розв'язання такого важливого питання є помилковим. Значення професії в житті людини залежить не стільки від характеру роботи, скільки від того, як до нього ставиться сама людина, наскільки професія відповідає її запитам і можливостям.

Правильний вибір професій — моральне задоволення, висока самооцінка, водночас це й висока продуктивність праці, висока якість продукції.
Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії - це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії до душі у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею, її щастя. 
                Отже, відповідально відносьтеся до вибору професії і насолоджуйтеся життям. 

Як правильно обрати професію за темпераментом

Велике значення при виборі майбутньої професії має врахування темпераменту, щоб потім не шкодувати про обраний шлях, не втратити роки навчання та отримувати моральне і фінансове задоволення від майбутньої роботи.

Холерик

Швидкий і не стійкий

Характеризується швидкістю психічних реакцій, найвищою серед усіх. Він швидко перемикається між задачами, за рахунок чого інколи страждає уважність. Стрімко досягає якоїсь мети, але може не доводити справи до кінця. Він може побачити щось особливе навколо, проте він досить поверховий. Має горизонтальний розвиток, може розібратись у кількох галузях, але без особливої глибини у якійсь із них. У них дуже гарно розвинені комунікативні якості. Рекомендовані професії можуть бути обрані із тих, які пов'язані зі спілкуванням.

Наприклад: підприємець, бізнесмен, стартапер, винахідник, журналіст, менеджер (PR, з продажу), кухар, дипломат (не всякий, наприклад, може бути послом), політики, аніматори, актори.

Холерики - хороші актори, підприємці, бізнесмени, винахідники, журналісти, менеджери, політики

У нашому політикумі скоріше за все більше холериків, проте виокремити точно важко, які вони насправді. Бо вони грають ролі під час виступів та інтерв'ю. По невербальних нюансах можна визначити – по міміці, по жестам. Можна брати і аналізувати прес-конференції, якщо є несподівані запитання. Вони є такими, якщо відповідь не лунає одразу, людина пригальмувала або невміло переключила увагу. Кличко нещодавно, наприклад, замість відповісти - поцілував журналістку.

Сангвінік

Швидкий і стійкий

Гарно підходить для багатьох професій. Оптимально врівноважений, не гальмує, вміє зосередитись. Вони можуть і максимально мобілізувати свої якості і наполегливо працювати над якимось одним вектором. Гарні організатори процесу, лідери, вміють тримати команду, не відволікатись від вектору. Творчі особливості притаманні для них у меншій мірі.

З них виходять: вчителі, науковці, економісти, інженери, психологи, у тому числі практичні, хірурги.

Сангвініки: психологи, вчителі, науковці, економісти, інженери, хірурги

Флегматик

Повільний та стійкий

Для них гарно працювати із механізмами, з інструментарієм, у чомусь "копирсатись". Треба обирати професії, де ти не повинен бути дуже емоційним. Флегматик часто схильний до внутрішніх переживань, до самокопання, тобто може не сильно їх проявляти. Цікаво, що хірурги із флегматиків - не найкращі. Він відчуває сильну відповідальність за стан пацієнта, може помилитись.

Професії, до яких найбільш схильні флегматики: ІТ-шники, ювеліри, бухгалтера, лікарі (терапевти, гастроентерологи) тощо.

Флегматики: ІТ-шники, ювеліри, бухгалтера, лікарі

Меланхолік

Нестійкий і повільний

У них найкраще виходить творити, або займатись справою, яка асоціюється із певним романтизмом натури, польотом фантазії.

Їм рекомендують спробувати піти у: композитори, письменники, художники, геологи, лісники, синоптики, мандрівники.

Меланхоліки: мандрівники, композитори, письменники, художники, геологи, лісники, синоптики.

Як правильно вибрати професію

До вибору тієї чи іншої професії спонукають різні причини. Їх можна умовно розділити на зовнішні і внутрішні.

До зовнішніх причин слід віднести:

  • Вплив навколишнього середовища;
  • Думка батьків і друзів;
  • Страх осуду;
  • Бажання домогтися успіху.

Внутрішні причини багато в чому залежать від характеру людини, його схильностей і здібностей. Для сучасних молодих людей головною мотивацією є престиж професії. В принципі, це непоганий мотив, але слід пам’ятати про те, що в ньому прихована пастка. У наш час величезною популярністю користуються юридичні та економічні спеціальності. Але справа в тому, що в майбутньому попит на такі професії може різко знизитися, тому навряд чи розумно при виборі майбутнього напрямку діяльності спиратися тільки на престиж.

Друге місце в списку мотивації при виборі професії займає заробітна плата. Деякі молоді люди вважають, що найголовніше – це хороший заробіток, а ким працювати, не так вже й важливо. Але це неправильно, оскільки висока зарплата часто не передбачає зростання кваліфікації. На думку психологів, саме головне – це інтерес до обраним напрямом діяльності. У такому випадку робота стане вашим улюбленою справою і буде приносити моральне задоволення. Тепер ви знаєте, чому так важливо вибрати правильну професію, що відповідає вашому характеру і здібностям.

Головні критерії вибору

Щоб зрозуміти, як правильно обрати майбутню професію, необхідно об’єктивно оцінити різні спеціальності. Це допоможе вам визначити їх переваги та недоліки.

Для цього потрібно відповісти на наступні питання:

  1. Інтерес до професії. Робота, яка вам не подобається, не приноситиме задоволення і радості. Згодом вона стане для людини джерелом депресії і постійного стресу;
  2. Можливість самовдосконалення і творчого розвитку. Люди, які правильно вибрали професію, відчувають себе на роботі комфортно і впевнено. Тому перед тим як зробити вибір, необхідно виявити свої таланти і знайти їм застосування;
  3. Зарплата. Якщо ви будете отримувати мало грошей, доведеться десь підробляти або ж зовсім, міняти професію. До роботи, яка не приносить нормального доходу, швидко пропадає інтерес, тому людина намагається якомога швидше знайти їй гідну заміну. Щоб цього не сталося, спочатку визначитеся, скільки ви хочете отримувати, після чого можна приступати до вибору професії. Наприклад, можна дізнатися, як стати торговим представником в своєму місті. Такі фахівці отримують непогану зарплату і відсоток від продажів. Але для того щоб працювати за цією спеціальністю, потрібно володіти даром переконання і вміти спілкуватися з клієнтами;
  4. Пам’ятайте, що остаточне рішення повинні приймати тільки ви, а не батьки або численні порадники.

Аналізуємо свої вміння

Згадайте, які предмети давалися вам без праці в школі. Наприклад, якщо вам подобалося право, можна дізнатися, як стати нотаріусом в Україні і придбати таку спеціальність. Подумайте, яке заняття подобається вам найбільше. Такі спеціальності, як плотнічество, електромонтаж, ремонт автомобілів приносять хороший дохід. У роботу можна перетворити і інші навички, наприклад вміння готувати або торгувати. Поцікавтеся, як стати менеджером з продажу з нуля або кухарем, і просувайтеся в цьому напрямку. Це досить затребувані і високооплачувані професії, які мають на увазі швидке кар’єрне зростання. Проаналізуйте свої навички спілкування. Якщо ви легко вступаєте в контакт з незнайомими людьми, можна дізнатися, як стати страховим брокером. Така спеціальність затребувана на ринку праці в будь-яких економічних умовах. До того ж робота страховим брокером приносить непоганий дохід.

Правила вибору майбутньої професії

Хочете знати, як правильно вибрати професію і не помилитися? Все дуже просто.

Існує кілька правил, які допоможуть вам прийняти єдине правильне рішення:

  • Аналіз ринку праці. Подивіться, які вакансії пропонують роботодавці у вашому місті і у всій країні. З них виберіть кілька варіантів, які підходять вам за інтересами. Паралельно можна оцінити і рівень заробітної плати. Найголовніше – це зрозуміти, які спеціальності будуть затребувані через кілька років, коли ви закінчите навчання;
  • Відберіть професії, які підходять вам за знаннями, станом здоров’я і схильностям. Під час навчання в школі у кожного учня проявляються певні здібності. Хтось вважає за краще точні науки, такі як фізика і математика, а іншим без праці даються гуманітарні дисципліни – література, історія або іноземні мови. Це допоможе вам звузити коло обраних спеціалізацій;
  • Поспілкуйтеся з людьми, які мають ці професії. Вони можуть поділитися з вами цінною інформацією щодо своєї сфери діяльності;
  • Знайдіть ВНЗ, в яких навчають обраним професіям. Оцініть професійний рівень викладачів в кожному з них, з’ясуйте, на яких умовах проводиться навчання, і скільки за нього доведеться заплатити;
  • Запишіться на навчальні курси, щоб ближче ознайомитися з професією. В їх програму входять як теоретичні, так і практичні заняття. Завдяки цьому ви зможете об’єктивно оцінити переваги і недоліки обраного напрямку діяльності. Прийміть остаточне рішення і починайте готуватися до навчання

Найпоширеніші помилки

Рейтинг професій.

Попит на різних фахівців змінюється з року в рік, а на навчання вам доведеться витратити чимало часу. Тому не варто приділяти особливу увагу постійно мінливого рейтингу. Йдемо по стопах батьків. Безумовно, бувають такі винятки, коли кілька поколінь в одній родині успішно працюють лікарями або вчителями. Але якщо людина не має ніяких схильностей до певної професії, він ніколи не стане висококваліфікованим фахівцем. Перспективи. Успіх людини залежить не тільки від обраної спеціальності, а також від його знань, досвіду та особистих якостей. Хороший будівельник через кілька років може відкрити власну фірму, а прибиральниця стати власницею клінінгової компанії, оскільки їх головним капіталом є знання і досвід.  

Як правильно вибрати професію:

Вибираючи напрямок діяльності, не забудьте врахувати три важливі чинники:

  • «Хочу» – це ваші улюблені заняття і інтереси;
  • «Можу» – стан здоров’я і таланти;
  • «Треба» – затребуваність професії на ринку праці.

Якщо ви врахуєте ці важливі моменти, вибір професії буде вдалим.

  • Вивчіть різні спеціальності і визначитеся, які з них користуються попитом в вашому регіоні.
  • Вивчіть себе, своє здоров’я, характер, інтереси і схильності.
  • Пройдіть кілька тестів з профорієнтації.

Приймаючи остаточне рішення, не варто спиратися на думку друзів або батьків. Це ваш вибір, від якого багато в чому залежить майбутнє.
 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.