ТЕХНОЛОГІЯ ВИКОРИСТАННЯ СОЛЯНИХ МІШЕЧКІВ

Дата: 15 січня 2020 о 13:11

ТЕХНОЛОГІЯ ВИКОРИСТАННЯ СОЛЯНИХ МІШЕЧКІВ

Формування правильної постави слід постійно стимулювати під час загальноосвітніх уроків утриманням мішечків з сіллю на голові. Розмір мішечка 15x15 см., а вага коливається в залежності від віку: 200 г. - для 5-6 - річних дітей і поступово доведений до 400г - для учнів 3-х класів. Протягом навчального дня, особливо на 3-4 уроках, при стомленні, враховуючи індивідуальні почуття, діти самостійно кладуть мішечок на тім'яну частину голови, що допомагає виправити поставу і зосередити увагу. Такий засіб не вимагає додаткового часу. Просте і дієве для профілактики порушень постави і зору. Прищеплює культуру і стереотип правильної постави, як під час сидіння за партою, так і під час виходу до дошки для відповіді і повернення до свого місця, у дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку в період їх активного росту і розвитку.

Фізкультурні хвилинки

1. В.п.: сидячи або стоячи, мішечок із сіллю на голові, долоні разом, пальці переплетені. Згинати і розгинати пальці в зап'ясті, з силою натискуючи долонею на долоню. Повторити 10—15 раз
  2. В. п.: сидячи або стоячи, з мішечком на голові, руки перед грудьми, пальці переплетені. Розвернути долоні назовні, вернутися у в. п. Повторити 15-20 разів

Для уроків читання

Учитель                                                                              Учні

—Слухати ми перестали                                         Встають із-за парт.

—І тепер всі дружно встали.

— Нумо вправи починати:

—Будем ми відпочивати,

—Руки — вгору, руки — вниз

—І легесенько прогнись.                                       Виконують виголошені вправи.

—Покрутились, повертілись,

—На хвилинку зупинились.                                 Оберти вліво, вправо.

—Пострибали, пострибали                                 Стрибки на лівій, правій.

—Раз — присіли, другий — встали                    Присідання.

—Всі за парти посідали,

Вчитись знову ми почали.

Вправи для запобігання втомі очей

1. Сидячи за партою з мішечком із сіллю на голові, міцно заплющити очі (3—5 с), потім відкрити їх на 3—5 с. Повторити 6—8 раз Вправи зміцнюють м'язи повік, поліпшують кровообіг і сприяють розслабленню м’язів

очей.

2. Сидячи на стільці з мішечком з сіллю на голові, швидко моргати протягом 1—2 хв. Вправа сприяє поліпшенню кровообігу в м'язах очей.

3. Стоячи з мішечком із сіллю на голові, дивитися прямо перед собою 2—3 с, поставити палець правої руки на середній лінії обличчя на відстані 25—ЗО см від очей, перевести погляд на кінець пальця, дивитися на нього 3—5 с, рахуючи вголос, потім, витримуючи правильну поставу, опустити руки. Повторити 10—12 раз

Вправа знижує загальну втому, полегшує працездатність очей на близькій віддалі.