Дата: 9 березня 2018 о 15:59, Оновлено 11 червня 2019 о 07:10

Що означає берегти природу?

Ще змалку нас учили, що природа – це велике багатство і її треба берегти. Все це вірно. Але в останні століття природа все більше страждає. А винуватцем цього явища є людина. Так, саме від людини потрібно охороняти природу. І ось чому.

Людина давно втручається в природні процеси – змінює рельєфні поверхні, створює штучні озера та русла річок, розводить одні види тварин і рослин, знищуючи при цьому інші, добуває корисні копалини. Але про наслідки мало хто замислюється.

Взяти хоча б повітря. На перший погляд як воно може зникнути? Але питання в тому, яке воно стало. Забруднене творіннями людини – автомобілями, трубами фабрик і заводів. А брудне повітря вбиває наші легені. Те ж саме з водою: відходи виробництв, які потрапляють у воду, отруюють все навколо –   тварин і людей.

Тому найголовніша задача людини – не забруднювати воду, ліс, повітря. Одним словом, не шкодити природі, а допомагати їй. Потрібно всього лише почати з себе: загасити багаття після відпочинку на природі, прибрати за собою сміття, зробити годівниці для птахів взимку, не зривати рідкісні квіти, та й взагалі не зривати рослини без потреби. Подумайте над тим, яким стане життя навколо нас, якщо ми самі все знищимо.

Учням  5 класу урок  був дуже корисним і пізнавальним, тому у них з’явилося бажання якомога більше знати про природу та її довкілля.

Місячник шкільних бібліотек

​З 1.10 по 31.10.18  пройшов всеукраїнський Місячник шкільних бібліотек під гаслом: «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»,  присвячений видатному українському педагогу-гуманісту, вченому зі світовим  ім’ям - В.О. Сухомлинському, з нагоди    100-річчя від дня його народження.

Він не лише навчав дітей, а й прищеплював кожному з них найкращі людські якості, виховував в них доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі.

В приміщенні шкільної бібліотеки діяла книжкова виставка «Його вічний слід на землі»

Також виставка малюнків до оповідань та казок  В.О.Сухомлинського, яка визвала жвавий інтерес

Шкільна виставка малюнків.

Учні 7 та 6 класів ознайомилися з життєвим та творчим шляхом найвідомішого педагога і письменника В.О.Сухомлинського.

З ініціативи представників шкільного самоврядування учнівської ради «СІВТ» у шкільній бібліотеці була проведена акція з роздачі буклетів для відвідувачів - «Його вічний слід на землі».

Читачі  шкільної  бібліотеки, учні 4-х  класів  провели голосні читання творів В.О.Сухомлинського із збірки « Гаряча  квітка». Діти із захопленням читали оповідання, казки видатного письменника, які навчають як дітей так і дорослих бути чуйними, добрими, дбати про своїх рідних, любити свій рідний край.

Не оминула творчість Сухомлинського і шкільну групу продовженого дня. Діти з задоволенням слухали  оповідання і казки, та розмальовували ілюстрації до прослуханих творів

На завершення  Місячника до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського був проведений флешмоб «Читаємо Сухомлинського».  В загальношкільному читацькому флешмоі брали участь учні 2-11 класів. Мета заходу – привернути увагу до творів  видатного українського педагога-гуманіста.

Бібліотечний урок « Книги, які все знають» (26.09.18)

Для учнів  4-Б класу був проведений бібліотечний урок « Книги, які все знають». На уроці учні отримали загальні відомості про довідкову літературу, вчилися користуватися словниками, довідниками та енциклопедіями.

Урок допоміг дітям проникнути у світ нового і цікавого, викликав інтерес до читання довідкової літератури.

Тиждень дитячої та юнацької книги

З метою прищеплення учням любові до книги, дбайливого ставлння до неї, виховання потреби в читанні, підвищення інтересу учнів до ролі книжки, надання практичної допомоги щодо видачі книжок для читання з 3-Б класом був проведений бібліотечний урок "Книга вчить, як на світі жить". Підготували захід бібліотекар І.М.Гринь та класовод Н.Г.Перепадя

Учні 7-Б класу долучилися до акції "Полікуй книгу"

25 січня до нас завітали дітлахи з дитячого садочку «ЖУРАВКА», це наші майбутні першокласники.

У бібліотеці був проведений конкурс на кращого декламатора «Лунай, величне наше слово!»  Підготували і провели вчителі української мови та літератури: Богуш Г.Д., Демченко Т.О., Андросенко Н.А.

2. "Холодний яр"

Це спогади  вояка, які читати легко, ніби пригодницький роман, і корисно, як багате на факти джерело про маловідому сторінку нашої історії: повстанський рух під прапором Української Народної Республіки. Уперше після 1961 року презентується автентичний текст. Крім того, це перше академічне видання, яке відображує всі відомі прижиттєві версії від 1932 до 1938 року.

Книжка доповнена статтями, у яких розглянуто спогади Горліса-Горського як історичне джерело, а також наведено деякі зауваги щодо його біографії, яку досліджувати виявилося вкрай непросто.

1. Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З 01 по 31 жовтня 2017 року в Роменській ЗОШ І-ІІІ ступенів №10  був проведений  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Місячник  пройшов під гаслом: "Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя"

Метою якого,  було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, оволодіння основами здорового способу життя, навичками безпечної для життя і здоров’я поведінки.

проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

«Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя»

02.10.2017 Відкриття місячника . Виступ на шкільній лінійці.

04.10.2017 Конкурс малюнків та плакатів «Я обираю здоров’я» (3-5 кл.)

10.10.2017 Бесіда «Здоров’я дітей – безцінний дар» для учнів 6-7 класів.

12.10.2017 Вікторина «Що я знаю про здоровий спосіб життя» для 8-9 класів

17.10.2017 Книжкова виставка «Здоровий спосіб життя»

19.10.2017 Засідання круглого столу «Здоров’я – вічна мрія людства» для учнів 10-11 класів

30.10.2017 Закриття Місячника. Підведення підсумків