Символіка

Дата: 9 березня 2018 о 20:27, Оновлено 10 березня 2018 о 15:57

Герб та прапор міста Ромни

Герб Ромен

Щит французської форми, поділений горизонтально двома золотавими стрічками на три частини, з яких: у верхній на чорному тлі напис «Ромни» золотими буквами; в середині на червоному полі квітки ромену (ромен-цвіту, ромашки), центр якої має форму шестерні; в нижній золоті коромисляні терези на зеленому тлі.

Символіка герба

Квітка ромен з білими пелюстками, обведеними золотавим контуром символізує легенду про те, як від назви квітки отримало своє ім'я місто Ромни; золота шестерня відображає сучасний промисловий розвиток; терези — данина історичним ярмарковим традиціям. Золотий (жовтий) колір символізує багатство, спрведливість, великодушність; червоний — хоробрість, мужність, безстрашність наших предків-захисників рідної землі; зелений — символ надії, радості, достатку; чорний — символ журби, смутку, скорботи з приводу трагічних подій в історії міста. Автор герба М. М. Колосов.

Історичний герб Ромен

На щиті французської форми на зеленому полі зображення мальтійського хреста на двоступінчатому підвищенні прямокутної форми. Зображення хреста на стилізованій могилі символізує мужність, стійкість, захисників жителів Ромен, яким притаманно було, захищаючи місто, стояти на смерть, до могили. Золотий (жовтий) колір хреста символізує багатство, справедливість, великодушність, притаманні захисникам рідної землі. Зелений колір символізує надію, радість і достаток. Прообразом історичного герба стало зображення хреста на могилі з стародавньої печатки, яка використовувалась з сімнадцятого століття в Роменській ратуші, сотенній канцелярії та повітовому суді. В 1782 році це зображення з визначенням кольорів було затверджено Катериною ІІ як офіційний герб міста Ромен. Історичний герб міста Ромни затверджено рішенням двадцять першої сесії Роменської міської ради ІІІ скликання від 18 травня 2001 року.

Прапор Ромен

Пра́пор Роме́н — затверджений рішенням десятої сесії Роменської міської ради ІІ скликання від 22 жовтня 2001 року.

Опис

Історичний герб був узятий за основу при створенні історичного прапора міста. Історичний прапор Ромен являє собою прямокутне полотнище зеленого кольору з зображенням у центрі стародавнього герба міста золотої барви на зеленому полі. Співвідношення ширини прапора і його довжини 2:3. Розмір герба 2/3 ширини і 1/3 довжини від полотнища прапора.