Роменські рятувальники розповіли учням про вибухонебезпечні предмети

Date: 28 травня 2021 о 05:15, Refreshed 28 травня 2021 о 05:24

27 травня до Роменської загальноосвітньої школи I-III ступенів №10 завітали фахівці групи підводного розмінування Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій м. Ромни Сумської області – начальник групи підводного розмінування, начальник відділення підводного розмінування групи Володимир Анатолійович Гуславський, заступник начальника групи підводного розмінування, начальник відділення підводного розмінування групи, старший лейтенант служби ЦЗ Мельник А.В.(випускник нашої школи) та начальник піротехнічного відділення групи піротехнічних робіт, молодший лейтенант служби ЦЗ Загайко О.М.

Рятувальники провели для учнів інформаційно-профілактичне заняття на тему: «Правила поведінки у разі виявлення ВНП».

Мета заходу проста й важлива - діти повинні знати, яка небезпека прихована в таких знахідках і як поводити себе, у випадку, якщо раптом натрапиш на боєприпас.

Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. Навіть після тривалого перебування у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати.

Рятувальники наголосили: «Запам’ятайте! Якщо ви випадково виявили вибухонебезпечний предмет, а це можуть бути авіаційні бомби, артилерійські снаряди, міни, мінометні фугаси, гранати та патрони, до нього не можна навіть торкатися – це дуже небезпечно. Уникайте будь-яких дій із підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями, – це може призвести до їх вибуху, численних жертв і руйнувань!

У разі виявлення вибухонебезпечного предмета категорично забороняється:

• брати вибухонебезпечний предмет у руки, зберігати його, нагрівати та ударяти по ньому;

• переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце;

• намагатися розібрати;

• використовувати для розведення вогню, кидати, класти у вогонь;

• заносити в приміщення;

• закопувати в землю;

• кидати в криницю або річку;

• здавати на металобрухт;

• використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів – петард чи вибухових пакетів;

• розпалювати поряд багаття, користуватися запальничками, іншими джерелами вогню, а також предметами, що можуть його утворювати;

• піднімати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти і розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети;

• приносити в місця перебування людей предмети, що схожі на вибухонебезпечні.»

Наприкінці зустрічі школярі зробили висновки й запам’ятали головні правила:

знайшовши невідомий предмет, за зовнішніми ознаками схожий на вибухонебезпечний — повідом дорослих або Службу порятунку за телефоном «101».

Помітивши невідомі предмети — у жодному разі їх не чіпай, не перенось, не розбирай, не кидай в них різні предмети.

Педагогічний та учнівський колектив закладу освіти дякує фахівцям Служби порятунку за те, що вони підняли таку важливу тему, яка допоможе запобігти трагічним випадкам.