«Вчимося  жити  разом»

Date: 25 вересня 2018 о 08:59

Європейський  Союз  (ЄС)  та  Дитячий  фонд  ООН  (ЮНІСЕФ)  в  Україні з листопада 2015 року розпочали новий проект  «Вчимося  жити  разом»  з  розвитку  життєвих  навичок  та  надання  психосоціальної  допомоги  дітям,  підліткам та  родинам,  що  постраждали  внаслідок конфлікту в Україні. Виконавцями проекту  є  Дитячий  фонд  «Здоров’я  через освіту»  та  Національний  університет «Києво-Могилянська академія». Проект реалізується у двох напрямах — формування у школярів життєвих навичок, які сприятимуть позитивній адаптації, та надання дітям і родинам психо-соціальної підтримки. Національний  університет  «Києво-Могилянська академія» реалізує проект із листопада 2015 року. Програма  проекту  є  комплексною  і  передбачає  допомогу  дитині  на  рівні  сім’ї, громади,  психологічне  консультування та спеціалізовану психотерапевтичну допомогу. Дитячий  фонд  «Здоров’я  через  освіту»  долучився  до  реалізації  проекту  в січні 2016 року. Упродовж року за компонентою  «Освіта  на  засадах  життєвих навичок»  735  педагогів  –  вихователів дошкільних навчальних закладів і 2 505 учителів  загальноосвітніх  навчальних закладів  пройшли  навчання  для  викладання  розроблених  у  рамках  проекту тренінгових  курсів. Тисячі дітей будуть охоплені  тренінгами  з  розвитку  життєвих  навичок  ефективного  спілкування,  самоконтролю,  керування  стресом, розв’язання проблем і конфліктів. Це навички, які підвищують стійкість дітей та молоді у складних життєвих обставинах, сприяють їх адаптації до нових умов, допомагають  знайти  нових  друзів  і  відновити душевний спокій. Від  самого  початку  проекту  повною мірою  функціонує  портал  превентивної освіти  (autta.org.ua),  на  якому  розміщено  доступні  електронні  ресурси,  розробки уроків, тренінгів, виховних годин, відеоматеріали та мультимедійні презентації з тематики проекту, висвітлюється хід  виконання  проекту,  публікуються відгуки та ведуться авторські блоги його учасників. У  рамках  проекту  також  розроблено комп’ютерний  курс  для  педагогів,  який  дає  змогу  долучитися  до  викладання  цих курсів будь-якому навчальному закладові.

В минулому навчальному році класоводи 1-4 класів пройшли онлайн-курси та отримали сертифікати на сайті превентивної освіти та з березня минулого року почали вдало інтегрувати матеріали з проекту «ВЖР» в роботу. 2018-2019 навчальний рік класоводи почали з тренінгу, який спрямований на впровадження даного курсу в навчально-виховний процес та провели презентаційний майстер-клас на тему «Я і моя родина». На тренінгу панувала доброзичлива атмосфера: учасники із задоволенням працювали в групах, брали участь в дебатах, енерджайзерах. Гарний настрій та позитив кожен учасник взяв з собою.

Використані матеріали з сайту: http://autta.org.ua/ua/resources/learning-to-live-together/