Екскурсія до сміттєпереробних заводів

Date: 5 листопада 2018 о 09:11, Refreshed 5 листопада 2018 о 09:19

Проблема утилізації відходів знайома не тільки Україні, а й всьому світу. Кожна держава вирішує це питання по-різному. Ми вважаємо себе освіченою та працьовитою нацією. Чому ж тоді ми не всі дотримуємось правил сортування сміття? Чому ми не всі знаємо для чого це потрібно?
Сортування сміття (відходів) — процес, при якому відходи поділяються на різні групи. Найперша та найважливіша причина для даної процедури – зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище.
Саме з метою виховання екологічної свідомості шкільноти відбулась екскурсія до сміттєпереробних заводів за підтримки ГО "Новий світ" та Управління молоді та спорту Сумської ОДА.
Перша екскурсійна зупинка – підприємство «Еко-втор» у м. Фастів.
Специфікою роботи організації є переробка ПЕТ-тари та виготовлення поліефірного волокна, яке використовується як матеріал для виробництва текстильної продукції. Втім, необхідно наголосити на тому, що нове підприємство є екологічно безпечним, соціально значимим для міста, а також високотехнологічним.
Завод виробляє незвичну продукцію – поліефірне штапельне волокно. На вигляд воно нічим не відрізняється від звичайних тканин, з яких пошитий наш одяг. Властивості поліефірного волокна – справжнє відкриття для текстильників. Адже воно дуже добре зберігає тепло, є пружним та термостійким. Його використовують для виготовлення синтепону, а це досить поширений наповнювач для курток, пальт, антиалергічних подушок тощо.
Діти на власні очі побачили шлях відсортованої пет-пляшки до «нитки».
Другою екскурсійною зупинкою став ПрАТ “Київський картонно-паперовий комбінат” (м.Обухів) – одне з найбільших підприємств Європи з випуску картонно-паперової продукції. Основною сировиною для виробництва є макулатура. Потужність з переробки становить понад 1500 т. на добу.
Дуже прикро, що для роботи обох заводів не вистачає сировини. Причина банальна – українці не вміють сортувати сміття. Підприємства змушені закуповувати відпрацьований матеріал за кордоном.
Давайте будемо більш толерантними до природи й тим самим зробимо кожний маленький внесок до економіки нашої держави вкидаючи пет-пляшку, чи батарейку, чи відпрацьований папір у спеціально відведений для цього контейнер. Кожен громадянин має великий вплив для розвитку екології ➡️ розвитку підприємства ➡️розвитку країни. Я вірю у нас!!!
Величезна вдячність від Роменської ЗОШ №10 особисто Мурич Вікторії та Симоненко Альоні за організацію екскурсії. Ваша робота того варта, ваші зусилля недаремні. Ви підіймаєте «екодух» освітян. «Один у полі не воїн», а разом ми сильні!!!