Інформаційна година «Видатні земляки».

Date: 22 лютого 2019 о 08:05
524 view

21.02.2019 в Роменській ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 у рамках тижня суспільно-гуманітарних наук учитель історії Таран В.І. провів інформаційну годину для учнів 7 класів «Видатні земляки».
Калнишевський Петро Іванович (1691-1803), державний, військовий діяч, останній кошовий Запорізької Січі, благодійник, меценат, уродженець с. Пустовійтівка.
Адамцевич Євген Олександрович (1904-1972), український кобзар, автор сла­ветного "Запорізького маршу", тривалий час проживав в Ромни.
Антоненко-Давидович Борис Дмитрович (1899-1984), український письмен­ник, лауреат Державної премії їм. Т.Г.Шевченка, реп­ресований, народився в с. Засулля.
Волошенко Андрій Прокопович (1883-1953), архітектор, живописець, уродженець с.Процівка.
Деревська Олександра Аврамівна (1902-1959), мати-героїня, яка всиновила
67 дітей-сиріт різних національностей, проживала та похована в Ромни.
Затиркевич-Карпинська Ганна Петрівна (1855-1921), актриса, корифей українського театру, одна із засновників театру в Ромни, по­хована в Ромни.
Зеленко Катерина Іванівна (1916-1941), Герой Радянського Союзу, капітан, єдина в світі жінка-льотчик, що здійснила повітряний таран в небі поблизу с. Анастасівка, де й похована.
Зеленський Валерій Андрійович (1939-), кандидат економічних наук, меценат, Президент ліги підприємців Санкт-Петербурга, надає допомогу учбовим закладам Ромен,засновник конкурсу «Юні таланти Роменщини» 1998-2008 р.р., уродженець м. Ромни.
Йоффе Абрам Федорович (1880-1960), Герой Соціалістичної праці, видатний вчений-фізик, професор, академік, почесний член низки іноземних АН, лауреат Ленінської і Державної премій, за­сновник вітчизняної фізичної школи, інституту напівпро­відників АН СРСР, уродженець м. Ромни.
Кавалерідзе Іван Петрович (1887-1978), видатний скульптор, кінорежисер, автор пам’ятнику Т.Шевченку в м. Ромни.
Квітка Климент Васильович (1880-1953), український фольклорист-музикознавець, професор, уродженець с. Хмелів.
Ключина Павло Юхимович (1914-1972), український поет, байкар, краєзна­вець, мешкав і похований в м. Ромни.
Курилов Іван Олексійович 1840-1916), краєзнавець, автор історико-статистич­ного опису "Роменська старовина".
Майфет Григорій Йосипович (1903-1975), український письменник, мистецтвознавець, критик, репресований, уродженець м. Ромни.
Макаренко Микола Омелянович (1877-1938), археолог, мистецтвознавець, професор, відкривач роменської археологічної культури, один із засновників місцевого краєзнавчого музею, репре­сований, уродженець с. Москалівка.
Максимейко Микола Олексійович (1870-1941), професор, доктор права, народився в с. Волошнівка.
Маркевич Андрій Іванович (1696-1770), Лубенський полковник, Генеральний обозний, автор історичних досліджень, уродженець с. Засулля.
Мельников Іван Іванович (1905-1995), Почесний громадянин міста, генерал-майор, командуючий 167-ю Роменсько-Київською дивізією, яка визволяла Ромни.
Навроцький Георгій Михайлович (1833-1907), державний і громадський діяч, депутат 111 Державної думи, дійсний статський радник, меценат, благодійник почесний громадянин Ромен, урод­женець с. Процівка.
Півторак Сергій Миколайович (1969), художник, член Спілки художників України, працює і проживає в Ромнах.
Полуян-Внукова Надія Володимирівна(1968), художник, член Спілки художників України, працює і проживає в Ромнах
Савченко Іван Григорович (1862-1932), патолог, мікробіолог, імунолог, док­тор медичних наук, професор, заслужений діяч науки, уродженець с. Хрещатик.
Сененко Олександр Миколайович (1921-1993), професор, доктор медичних наук, уродженець м. Ромни.Стеценко Григорій Андрійович (1710-1781), живописець, іконописець, придворний художник гетьмана К.Розумовського, уродженець Ромен, автор відомої картини "Роменська мадонна".
Шварц Ісаак Йосипович (1923-2009), видатний композитор, написав музику до 110 кінофільмів,уродженець м. Ромни.
Шкурат Степан Йосипович (1886-1973), народний артист, кіноактор, соліст Роменського хору та театру, похований в м. Ромни.
Яременко Василь Сергійович (1895-1976), актор, народний артист, лауреат Державної премії СРСР, починав акторську кар'єру в Роменському театрі, уродженець с. Рогинці…..........